Parafia Greckokatolicka w Przemyślu

www.soborcerkiew.net » Artykuły

Artykuły

1 2 ... 4 Strona Następna

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ ВЛАДИК УГКЦ В ПОЛЬЩІ 2013

voskresinnja.jpgВсесвітлішим і Високопреподобним Отцям,
Преподобним Монахам і Монахиням,
Дорогим Братам і Сестрам!

У ньому було життя, і життя було світло людей.
І світло світить у темряві, і темрява його не пойняла
(Ів. 1, 4-5)

Христос Воскрес!!!

Рік віри, проголошений Папою Венедиктом XVI, добігає своєї половини. Провидіння Боже вказало празник Христового Воскресіння, як центральний пункт відзначення цього року. На зламі двох місяців – квітня і травня – Вселенська Церква відзначає Пасху Ісуса Христа, перехід від життя до смерти. Тим самим, Бог вказує основний вимір нашої віри. Є ним Світло Людей – Живий, Прославлений, Воскреслий Син Божий (Ів. 1, 4). Пророк Міхей сім століть до Христа каже про Господа – моє Світло (Міх. 7, 8), що і сам Христос підтвердить, кажучи про своє походження: Я – світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя (Ів. 8, 12). Однак, щоб побачити такого Христа, потрібно мати відкриті очі віри, бо інакше станемо подібними до учнів, які йшли з Воскреслим до Емаус, але не впізнали Його тому, що очі їм заступило (пор. Лк. 24, 16). Також Марія Магдалина не розпізнала Господа, доки Він не озвався до неї по імені, тим самим відкриваючи її очі (Ів. 20, 11-18). «Відкривання очей» на Бога звершується у Таїнстві Хрещення, яке у 2013 році для нашої Церкви і народу набирає особливого характеру. Саме цього року, 18 серпня, на березі Дніпра у місті Києві, в Соборі Христового Воскресіння будемо відзначати 1025-ліття Хрещення Руси-України. Звернімо увагу на ці дві події, які стаються подихом щодення християн по цілому світі; віра у Воскреслого і Таїнство Хрещення, яке на завжди дарує нове життя (пор. Рим. 6, 3-5). Це дві фундаментальні дійсності життя християн, які ведуть нас до зустрічі з Богом на землі і в небі.

[czytaj więcej] 2013-04-29, 17:16:24 [skomentuj]

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА 2013

voskresinnja.jpgВисокопреосвященним і Преосвященним владикам,
всесвітлішим, всечеснішим і преподобним отцям,
преподобним ченцям і черницям, дорогим у Христі мирянам
Української Греко-Католицької Церкви

Христос воскрес!

Прийдіте, пиймо нове пиття,
що не з каменя неплідного чудесно випливає,
але з нетління джерела, яке виточив із гробу Христос,
в ньому ми утверджуємось (Канон Пасхи).

Дорогі в Христі!

У світлий празник Воскресіння нашого Господа свята Церква запрошує всіх своїх дітей почерпнути живу воду з «джерела нетління, яке виточив із гробу Христос». Прообразом цього пасхального джерела була відома старозавітна подія, коли ізраїльський народ, здійснюючи свою Пасху – перехід з єгипетської неволі до обіцяної землі, посеред безводної пустелі став свідком чуда: Мойсей, за наказом Бога, вдарив своїм посохом по скелі, що на горі Хорив, і з неї потекла вода – на радість і спасіння всього люду (пор. Вих. 17, 1−6). Нині настав час сповнення обітниці, яку заповідало це старозавітне чудо: камінь відвалено і з гробу Спасителя потекли життєдайні потоки божественної благодаті, які наповнюють кожного віруючого життям воскреслого Христа, преображають кожну людську душу і цілий всесвіт. Ці життєдайні потоки – це сила животворної Божої любові, яка виявилася могутнішою від злоби пекла, від гріховності людини та від самої смерті. Отримавши звістку про воскресіння, Христові учні поспішили до спорожнілого гробу Спасителя, а зустріч із живим, воскреслим Ісусом назавжди змінила їхнє життя: смуток перемінився на радість; відчуття безсилля і розпачу – на відчуття перемоги над смертю і всім, що тримає людину в рабстві гріха; страх і непевність перед майбутнім – на непогамовне прагнення поєднати всіх людей із цим джерелом вічного життя проповіддю, що «Христос воскрес»!

[czytaj więcej] 2013-04-29, 17:13:25 [skomentuj]

ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ з нагоди 120-літнього ювілею Патріарха Йосифа (Сліпого)

slipyj.jpgПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ
Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви до вірних
з нагоди 120-літнього ювілею Патріарха Йосифа (Сліпого)

Дорогі у Христі!

Кожен ювілей наших слуг Божих та ісповідників віри – це не лише добра нагода соборно згадати їхні імена і всім Божим народом нашої Церкви помолитися за упокій їхніх душ та просити Бога про їхню прославу на землі: ми робимо це постійно. Відзначення ювілеїв – це також і духовний привілей нового спілкування зі світочами нашої церковної історії, що здійснюється через читання їхнього слова та осмислення їхнього чину. Це робить нас причасниками їхньої мудрості та вдячними спадкоємцями їхнього досвіду.

[czytaj więcej] 2012-02-11, 20:55:06 [skomentuj]

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2011 року

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці, Отця і Сина і Святого Духа
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь.

БОЖОЮ МИЛІСТЮ

І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

СВЯТОСЛАВ
Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви

Високопреосвященним і Преосвященним Владикам
Всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям
та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви

ПРОГОЛОШУЮ ТА ОПРИЛЮДНЮЮ
ПОСТАНОВИ

Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви,
що відбувся у м. Куритиба (Бразилія), 5-10 вересня 2011 року Божого

[czytaj więcej] 2011-09-18, 14:40:16 [skomentuj]

Промова Блаженнішого Святослава

soborlogo_01.jpgПромова Блаженнішого Святослава на відкритті V сесії Патріаршого Собору у Прудентополісі, Бразилія, 31 серпня 2011 р. Б.

Високопреосвященні та преосвященні владики,
Всесвітліші, високопреподобні та всечесні отці,
Преподобні ченці та черниці,
Шановні делегати Собору та дорогі гості.

Слава Ісусу Христу!

Відкриваючи V сесію Патріаршого Собору тут, у місті Прудентополісі (Бразилія), насамперед хочу всіх Вас щиро привітати та подякувати за те, що незважаючи на відстань та складності подорожей Ви потрудилися прибути на цю важливу подію нашого церковного буття.

1. Патріарший Собор Української Греко-Католицької Церкви є всецерковним тілом, яке об’єднує єпископат, духовенство, богопосвячених осіб та мирян всієї Церкви. Ця помісна Церква свого права, хоча і розпорошена по цілому світі, однак, живе як єдине ціле згідно свого патріаршого устрою та продовжує давню традицію соборування Київської Церкви.

[czytaj więcej] 2011-09-01, 15:13:39 [skomentuj]

ПОСЛАННЯ Блаженнішого Святослава з нагоди двохсотріччя з дня народження отця Маркіяна Шашкевича

szewczuk.jpgЗавтра, 7 червня, Українська Греко-Католицька Церква спогадуватиме день смерті свого вірного сина, священика і громадянина Маркіяна Шашкевича. А вже за кілька місяців – 6 листопада – ми урочисто відзначатимемо 200-річчя з дня його народження. Прагнемо, щоб цей рік став часом особливого вшанування цього апостола українського народу, про якого слуга Божий Митрополит Андрей (Шептицький) свого часу сказав, що він є «нашою славою», «великим апостолом», «чоловіком, від Бога посланим», «велетнем, що сам ішов вперед і провадив вперед весь нарід».

[czytaj więcej] 2011-09-01, 08:56:28 [skomentuj]

Послання до божого люду Синоду Єпископів Католицької Церкви

RTEmagicC_foto_vatykan_04_jpg.jpg«Громада вірних мала одне серце й одну душу»
(Діяння 4,32)

Нашим братам священикам, дияконам, монахам, монахиням, богопосвяченим особам, нашим дорогим мирянам і всім людям доброї волі.

Вступ

1. Благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами!

Синод Єпископів для Близького Сходу був для нас новою П’ятдесятницею. «П’ятдесятниця – це унікальна подія, але також постійний динамізм. Синод Єпископів є привілейованим часом, під час якого може бути відновленим шлях Церкви та благодать П’ятдесятниці» (Папа Венедикт XVI, Проповідь під час Літургії з нагоди відкриття Спеціальної асамблеї для Близького Сходу Синоду Єпископів, 10 жовтня 2010 р.).

[czytaj więcej] 2010-10-30, 18:51:51 [skomentuj]

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ ВЛАДИК УГКЦ У ПОЛЬЩІ 2010 р.

Всесвітлішим і Високопреподобним Отцям,
Преподобним Монахам і Монахиням,
Дорогим Братам і Сестрам!

Христос Воскрес!

Дорогі у Христі Брати i Сестри!
Після великопосних подвигів та глибоких душевних переживань Страсного Тижня Господь дозволив нам і в цьому році щасливо переживати радість празника Христового Воскресіння.
Раптово, впродовж однієї ночі, довкола нас цілковито помінялась атмосфера. Від переживань, головним моментом яких було роздумування про Христові страсті та про Його смерть на хресті, ми перейшли до радісного святкування Христової Пасхи. Радість ця б’є зі змісту стихир Пасхальної Утрені, з радісних співів, до неї звертаються слова безліч разів повторюваного тропаря Великодня: Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував!

[czytaj więcej] 2010-04-04, 19:49:27 [skomentuj]

ВЕЛИКОДНЄ ПРИВІТАННЯ БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМОМИРА

ВЕЛИКОДНЄ ПРИВІТАННЯ ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПА КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМОМИРА

Високопреосвященним та Преосвященним Владикам! Всечеснішим і всесвітлішим священнослужителям!
Високопреподобним і преподобним ченцям і черницям! Дорогим у Христі братам і сестрам – мирянам! Мир у Господі і Боже благословення!

Дорогі у Христі! Наближається празник всіх празників і торжество всіх торжеств – Воскресіння Христове. З цієї нагоди сердечно вітаю усіх вас та бажаю вам святого та радісного Великодня. Особливо цього року, який проголошений Роком християнського покликання з наголосом на покликанні до богопосвяченого життя, хочу привітати тих, що в монастирях, чинах, згромадженнях та інститутах спільнотного життя здійснюють свій чернечий подвиг: освячують свої душі, служать Богові та ближнім. Дорогі ченці та черниці, нехай милостивий Господь кріпить вас, благословляє ваш подвиг та дає нашій святій Церкві якнайбільше покликань.

[czytaj więcej] 2010-03-23, 20:05:14 [skomentuj]

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO BENEDYKTA XVI Z OKAZJI XXV ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY (28 MARCA 2010)

„Nauczycielu dobry, co mam czynić,
aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10,17)

Drodzy Przyjaciele,

w tym roku przypada 25. rocznica ustanowienia Światowych Dni Młodzieży, których Czcigodny Jan Paweł II pragnął jako corocznych spotkań młodych chrześcijan całego świata. Była to prorocza inicjatywa, która przyniosła obfite owoce, pozwalając nowym pokoleniom chrześcijan spotykać się, słuchać Słowa Bożego, odkrywać piękno Kościoła i przeżywać mocne doświadczenia wiary, które doprowadziły wielu do decyzji całkowitego oddania się Chrystusowi.

[czytaj więcej] 2010-03-16, 16:16:22 [skomentuj]© soborcerkiew.net

jrobin.net
projektowanie stron internetowych